İptal & İade & Değişim

 


Değerli Müşterimiz,

Sitemizde satılmakta olan tüm ürünler üretici firmaların garantisinde olup, firmaların kendi koşulları geçerlidir.


 

DEĞİŞİM 

www.estelahome.com adresinden satın almış olduğunuz ürünlerin kullanılmamış olması şartıyla değişim süresi fatura tarihinden itibaren "14 GÜN"dür.

Değişim yapmak istediğiniz ürün/ürünleri faturası ile beraber fatura üzerinde bulunan merkez adresimize göndermeniz gerekmektedir. Gönderdiğiniz kargo bize ulaştıktan sonra, değişim siparişinizi oluşturmak istediğiniz ürünlerin stokları tükenmeden  www.estelahome.com adresine girmeniz gerekmektedir. İlgili ekibimiz gönderdiğiniz ürün ve verdiğiniz sipariş doğrultusunda değişim işleminizi gerçekleştirecektir.

Değişim işlemi sonucunda size gönderilen kargolarda Kargo Ücreti Tarafınıza Yansıtılacaktır.

Değişim siparişinizdeki ürünlerin toplam tutarı gönderdiğiniz ürün/ürünlerin tutarından yüksek ise kalan tutar tarafınıza yansıtılcaktır.

 

İADE

Satın aldığınız ürün/ürünleri (iadesi mümkün olmayan ürünler hariç), siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içerisinde iade edebilirsiniz. İade etmek istediğiniz ürün/ürünlerin kullanılmamış ve paketi zarar görmemiş olması koşuluyla tüm aksesuarları ve orjinal faturası ile birlikte eksiksiz bir şekilde,  'iade formunu' doldurduktan sonra, teslim aldığınız kargo şirketi ile birlikte kargo ücretini ödeyerek tarafımıza gönderebilirsiniz. Bununla birlikte ön bilgilendirme formunda belirtilmiş olan ve firmamızın anlaşmalı olduğu kargo şirketiyle gönderilmeyen kargoların ücreti tarafınıza aittir.

Ödemiş olduğunuz ürün/ürünlerin bedelinin tamamı tarafınıza iade edilir. 

Taşıma sırasında zarar görmüş ürünler teslim alınmamalı ve taşıma şirketine hasar ile ilgili bir tutanak tutturulmalıdır. Taşıma esnasında hasar tespit ettiğiniz ürünü kargo yetkilisinin düzenleyeceği hasar tutanağı ile birlikte bize iade edilmesini sağlayınız. Ürün firmamıza ulaşır ulaşmaz yenisi adresinize tekrar gönderilecektir. Ürüne zarar vermeyecek şekilde kutuda, ambalajda oluşan küçük ezik ve deformasyonlardan dolayı ürün iade edilmemelidir. Tarafınızdan teslim alınan paketlerde taşıma firması görevini layıkıyla yerine getirmiş sayılır.

Teslim aldıktan sonra üründe hata, defo veya kusur tespit ettiyseniz mail veya destek hattımızı arayarak bizi bilgilendirin. Ürün iade ve değişimi gerekiyorsa gerekli işleyiş tarafınıza bildirilecektir. Gerekli inceleme sonrası ürün yenisi ile değiştirilerek tarafınıza ulaştırılır. Sonradan kullanıma bağlı meydana gelen hasarların dikkate alınmayacağını önemle hatırlatırız.

Satın alınmış ürün/ürünler ayıplı/defolu/yanlış şekilde tarafınıza ulaştıysa değişim işlemlerinde kargo ücretleri tarafımıza aittir.

 

İPTAL

Hazırlanıyor durumundaki siparişleriniz için bizimle irtibata geçerek iptal talebinde bulunabilirsiniz. Kargoya teslim edilen siparişlerde iptal sağlanamamaktadır.

 

GERİ ÖDEME

İade durumunda prosedürlere uygun olan ürün/ürünlerin iadesi onaylanacak, ürün ücreti 7 iş günü içerisinde kredi kartınıza  veya havale ile banka hesabınıza aktarılacaktır. Bu ücretin hesabınıza yansıması banka prosedürleri gereği 7-15 iş gününü bulabilmektedir.

Siparişinizin iptali durumunda ürün ücreti 5 iş günü içerisinde kredi kartınıza veya havale ile banka hesabınıza aktarılacaktır. Bu ücretin hesabınıza yansıması banka prosedürleri gereği 7-15 iş gününü bulabilmektedir.


 

ÖNEMLİ :

 

  1. 1. İade etmek için talep ettiğiniz ürünün satın alındığı gibi kusursuz, eksiksiz ve kullanılmamış olması gerekmektedir.
  2. 2. Mutfak Gereçleri ürünlerin iadesi durumunda ürünlerin kutuların açılmamış olması gerekmektedir.
  3. 3. İade etmek istediğiniz ürünün kutusu ve ambalajı gönderildiği gibi hatasız olması gerekmektedir.
  4. 4. Satış faturasının aslı olmadan iade işlemi yapılamaz.
  5. 5. Faturanızın firma adına kesilmesi durumunda, ürün iadesi için iade faturası gerekmektedir.
  6. 6. Ödediğiniz bedelin, ileriki alışverişlerinizde kullanabileceğiniz şekilde düzenlemesi yapılacaktır.


 

Yukarıda sözü edilen memnuniyet çerçevesindeki iade işlemleri aşağıdaki durumlarda yapılamamaktadır.

 

  1. 1. Bizim tarafımıza bilgi verilmeden iade işlemi yapılamamaktadır.
  2. 2. Ürünün kutusunda herhangi bir yırtık, ezik, darbe olması durumunda veya ürünün orijinal ambalajı olmadığı takdirde, ürünün iadesi yapılamamaktadır.
  3. 3. Elektrik malzemelerin deneme-yanılma yöntemiyle kullanılmasını önlemek amacıyla, iadesi yapılamamaktadır.
  4. 4. Gıda malzemelerinde, dolandırıcılığı ve sahtekarlığı önlemek amacıyla iade yapılamamaktadır.

 


4822 sayılı kanunla, değişik 4077 sayılı Tüketicinin Korunması hakkındaki kanunda mağazadan yapılan alışverişlerde koşulsuz iade yoktur. Mesafeli satış çeşidi olan telefon ve internet kanalı ile yapılan satışlarda ise 7 gün içinde cayma hakkı tüketiciye kanunla verilmektedir. Mesafeli satışta cayma hakkının kullanılabilmesi Tüketicinin Korunması hakkındaki kanunda belirtilen koşulların oluşması gerekir. Aloparca.com gerekli gördüğü durumlarda ayıplı olmadığı halde değiştirilmek istenen ve mağazadan satın alınan ürünlerde değişim yapmama hakkını saklı tutar.

 

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR