ÜRÜN BULUNMAMAKTADIR

Kedi Yatağı

Evcil hayvanlar bir evin neşesi evladı gibidir. Tıpkı bizler gibi onların evde rahat etmesini ister ve onlara özel alanlar yaratmak isteriz. Birçok materyal, onların rahat etmesi içindir. Bunlardan bir tanesi de kedi yatağıdır. Günün yaklaşık on yedi saatini uyuyarak geçiren kediler için bu yatak çok iyi bir tercihtir. Evin her köşesinde rahatlıkla kullanabileceğiniz gibi yumuşacık dokularıyla da kedilerinizin mutlu olmasını sağlayacaksınız. Bir başka açıdan değerlendirildiğinde ise evin oturma alanları size kalıyor demektir. Kedi yatağı nasıl olmalıdır? Sorusuna verilebilecek en iyi cevap konforlu olmalıdır denilebilir.  Kedi yatakları içerisinde elyaf bulunur. Elyaf özellikle kış aylarında kedileri soğuktan korur ve sıcak bir ortam sunar. Sevimli dostunuzun hal ve hareketleri, kilosu ve hareketliliği gibi koşulları gözeterek seçeceğiniz kedi yatağını kalorifer yanında da kullanabilirsiniz. Kedilerin en sevdiği yer olan kalorifer petekleri üzerinde veya hemen yanında konumlandırabilirsiniz. Sıcakla haşır neşir olarak uyumanın keyfine varan kediniz için büyük boy kedi yatağı da bulunmaktadır. Kediniz eğer büyükse veya ileriye dönük olmasını istiyorsanız boyut olarak büyük tercih etmek size avantaj sağlayacaktır. Kedi yatağı boyutları küçük, orta ve büyük olarak sınıflandırılır. Kedinize en uygun yatağı seçmek eve aidiyet duygusunu aşılar ve rahat etmesini sağlar. Kedi evinin yanına kedi mama kabını yerleştirdikten sonra ve içine yatak koyduktan sora kediniz kısa sürede bu konfora alışacak ve benimseyecektir. Ona ait bir alan olması kedinizi sakinleştirecek ve sevimli bir kedi haline getirecektir.

Kedi yataklarını seçerken kedinizin ağırlığına, cinsiyetine ve boyuna göre seçim yapmalısınız.  Bu yataklar kedilerinizin sadece uyudukları alan değil aynı zamanda onlara ait bir alan olma özelliği de taşıyacağı için çok önemlidir. Hangi yatağı seçeceğinize karar vermek için bütçenizden destek alabilirsiniz. Ucuz kedi yatağı bulabileceğiniz gibi uygun fiyatlarda da yatak bulabileceksiniz. Kediler için üretilen yataklar kedi paspası gibi onların vücut tiplerine uygun olacak şekilde yapılır. Üzerinde uyuyan bir kedi bilir ki o alan ona aittir ve güvendedir. Kedi yatağı olmayan bir kedi genellikle kalorifer petekleri üzerinde uyur. Çünkü hem sıcağı sever hem de dışarıyı izler. Dışarıyı izlemeye meyilli bir kediniz varsa en etkili yöntem kedi cam yatağı almaktır. Cama yapıştıracağınız bir aparatla sabitleyeceğiniz bu yatak hem kedinizin kalorifer peteğine yakın olmasını hem de dışarıyı izlemesini mümkün kılmaktadır.

Kedinizin kendine ait bir yatağının olması aynı zamanda muhtemel kaza risklerini de ortadan kaldırır. Hiç beklenmedik yerlerde uyuya kalan kedinizin güvende olması açısından da yatak gereklidir. Yatağın nereye konulacağı konusu kafa karışıklığı oluşturabilir. Kediler genellikle sıcak ortamları sevdiği için kalorifer peteği üstü asma katlı bir yatak veya yerden ısıtmanın geçtiği zeminde bir yer seçilebilir. Balkon kapısını açtığınızda cereyan yapmayan, klimanın doğrudan üzerine gelmediği ve ayak altında olmayan sakin bir yer seçmek kediniz için en idealidir. Kedi yataklarının temizliği de çok basittir. Haftalık tozunu alabilir, balkondan silkeleyebilir, ıslak bez ile silip tozunu alabilirsiniz. Ama öncesinde tüylerden arındırmayı unutmamalısınız.  Yatağı ayda bir ya da iki kez yıkamak en mantıklı tercihtir.  Kullanım talimatı gereği üzerinde yıkama talimatı farklıysa ona göre temizlenmesi gerekir. Ürünleri makinede yıkamak yerine balkonda havalandırmak veya biraz önce bahsedildiği gibi nemli bezle silmek doğru olacaktır. Kedinizin sağlığını tehlikeye atmadan rutin temizlik düzeni oluşturulabilir. 

Kedi yatakları sevimli dostlarınız kedileriniz için sağlıklı bir yaşam geçirmesi açısından elzem bir üründür. Doğaları gereği sokakta yaşamaya alışkın bir yapıları olsa dahi dizlerinin nasır tutmaması ve onları da mutlu etmek için yatak en ideal tercihtir. 

Kedi Yatağı Fiyatları

Kedi yatakları birçok modelleriyle her ihtiyaca cevap verecek şekilde tasarlanmıştır. Her şekilde ihtiyaca cevap veren bu yataklar farklı kriterler göz önünde bulundurarak fiyatlandırılır. Yatak boyutu, tasarım özelliği, kullanılan malzeme içeriği vb. etkenler fiyatları etkilemektedir. Örneğin;  en ucuz kalorifer yatağı bulunabileceği gibi üretim şekline göre en pahalı kedi yatağı da bulunabilmektedir. 

Kedi yatağı fiyatları içerisinde bütçenize göre bir yatak bulmak mümkündür. Yatakların üretiminde kullanılan her bir detay fiyatlarını belirliyor. Kedi yuvasından kedi yatağına kadar her bir ürünün üretiminde kullanılan malzeme örneğin; içerisindeki elyaf, kumaş türü ve markası fiyat belirlemede etkin rol oynuyor. Hangi kedi yatağını alacağınız konusunda kararsız kalmışsanız kedinizin alışkanlıklarını göz önünde bulundurabilirsiniz. Kalorifer yanında vakit geçiren bir kediniz varsa peteğe askı şeklinde olan kedi yataklarını tercih edebilirsiniz. Sadece kedi yatağı değil kedi paspası ile birlikte alacağınız ürünlerde uygun fiyatlı ödeme yapabilirsiniz.  En ucuz kedi yatağı bulma konusunda ısrarcıysanız indirimli ürünlere göz atabilirsiniz. 

Kedi evi satın almadan önce araştırma yapmanız işinizi kolaylaştıracaktır. Öncelikle nasıl bir model istediğinize karar vermelisiniz. Sonrasında belirlediğiniz bütçenize uygun yatağı tercih edebilirsiniz. Karar verme noktasında kediniz için en iyisini seçmelisiniz. Birkaç yatak alarak hangi modeli sevdiğine kedinizin hal ve hareketlerini takip ederek öğrenebilirsiniz. Kedinizin yatağa alışması için oyuncaklarla o alana çekebilirsiniz. 

Kedi Yatağı Modelleri

Rahatlığı ve sıcaklığa düşkün evcil hayvanlarımızdan kediler, yaşadıkları ev içerisinde kendilerine ait özel alan ararlar. Bu arayışa kedi yatağı modelleri birbirinden çeşitli ürünler ile cevap verir.  Genellikle dışı polar içi elyaf olan kedi yatakları, dikiliş biçimleri ve şekillerine göre çeşitlenir. Polar kedileri sıcak tutar ve ihtiyacı olan sıcak ortamı verir. Pamuk ise yumuşak bir alanda vakit geçirmelerini sağlar. 

Kedi yatak modelleri içerisinde en çok tercih edilen model simit şeklinde olan yataklardır. Simit şeklinde olması hem kedinizin yuvası hissi veriyor hem de çabuk deforme olmuyor.  Farklı renk ve desenlerde olan bu yataklar hafif yapıları sayesinde her yere taşınabiliyor. Çamaşır makinesinde yıkanma özelliği ile çabucak temizlenebiliyor. Donut yataklar olarak da bilinen bu model ilk tercihler arasında yerini alır. Çevresi simit şeklinde ortası boşluk şeklinde olan donut yataklar kedilerinizi konforu için düşünülmüştür. 

Kedi yatağı çeşitleri açık ve kapalı olarak ikiye ayrılıyor. Kimi uyku için kimi dinlenme ve eğlenmek için olan bu çeşitler sayesinde kedileriniz kendini özel hisseder. Mor, pembe, gri, kahverengi ve daha pek çok renk seçeneğiyle puf şeklinde tasarlanan yataklar açık modeller grubunda yer alır.  Evlerde dekoratif bir aksesuar niteliğinde olan puf kedi yatağının çevresi yüksek ortası derin olarak tasarlanıyor. Kapalı kedi yatakları ise tamamen minyatür bir ev şeklinde kapısı olan modellerdir. Tamamen kapalı olan ve sadece minik bir kapısı olan kedi yatakları henüz kendini insanlara açamamış kediler için nefis bir saklanma yeri oluyor. İzole bir yaşam seven kedilerin beğeneceği bu modeli kediniz çok sevecektir. Cam kenarından vazgeçemeyen kediler için ise en ideal model pencere tünekleridir. Kedilerinizi cam kenarından alamıyorsanız onun rahat etmesi için cama yapıştırılan yatakları tercih edebilirsiniz. Kedi mama kabı ve kedi yatağının birlikte takım halinde olmasını istiyorsanız her ikisine uyum sağlayacak pek çok model içerisinde bulabilirsiniz. 

Kedi cam yatağı

Dolgu kalınlığından malzeme türüne, ürünün boyutuna, şekline ve özelliğine göre şekillenen kedi yatakları kedilerinizin konforu için özenle tasarlanıyor. Kediniz ister yerde ister kalorifer peteğinde isterse de cam kenarında nereyi benimsemişse orası için ideal ürünler tasarlanıyor. Bu ürünler içerisinde yer alan kedi cam hamağı da aynı hizmet için üretilmiştir. Camdan dışarıyı izlemeyi seven kediler için cama bir aparat yardımıyla yapıştırılan kedi hamağı, kedilerinizin dışarıyı rahat izlemesi için ideal bir üründür. Hem dışarıyı izleyebileceği hem de rahat hissettirecek bu ürün sayesinde siz de kediniz de mutlu olacaktır. Pencere için cam yatağı alacak kişilerin yapışma aparatının kalitesine, kedisinin kilosuna ve işlevselliğine dikkat ederek seçim yapması gerekiyor. Kediniz çok tombul ise ona uygun büyüklükte kedi yatağı almak en olması gereken seçenektir. 

Pencere önü dışında evin herhangi bir yerini benimsemeyen kediler için özenle tasarlanan kedi cam yatağı, kedilerinize dış dünyayı görmesini, kuşları, ağaçları, insanları seyretmesine ve güneşlenmesine de yardımcı oluyor. 

Kedi kalorifer yatağı

Kediler sıcağı çok seven ve sıcak bir ortam olmadan duramayan eşsiz varlıklardır. Özellikle kış günlerinde sıcak bir yer arayışında olan kediler, kalorifer peteklerine tünemeyi veya soba şömine karşısında uyumayı çok seviyor. Kalorifer peteği üzerinde şekilden şekle giriyor, rahatsız olsa bile sırf sıcak için o alanı terk etmiyor. İşte tam da bu noktada kedi kalorifer yatağı devreye giriyor. Kedilerinin sıcak ortamda rahat etmesini isteyen sizler için pek çok kalorifer yanı yatak bulunuyor. Çoğunlukla peluş kumaş üzerine kalorifer peteğine asılacak şekilde tasarlanan ısıtmalı kedi yatağı kedinizin tam da istediği o sıcak ortamı sunuyor. Minik bir koltuk görüntüsünde tasarlanmakla birlikte bir kozayı andıran ucu açık yatak modelleri kalorifer peteğine asılarak kedilerinizin kullanımına sunuluyor. Kalorifer peteği yanına sereceğiniz kedi paspası veya kalorifer üzerine asacağınız kedi yatağı ile kedinizin ihtiyacı olan tüm konforu sağlamış bulunuyorsunuz. Tercih edeceğiniz en iyi radyatör yatağını bulmak için fiyat araştırması yapmanızda fayda vardır. Kedi kalorifer yatağı en ucuz olanı bulmak için indirimleri takip edebilir veya anında satın alarak bir kedi yatağı sahibi olabilirsiniz. 

Kedi Minderi

Rahatına düşkün evcil hayvan denildiğinde ilk akla gelin kedilerin konfor arayışına cevap kedi minderinden gelir. Özellikle kış aylarında karın bölgesinden üşüyen kediler için oldukça elverişli olan bu ürün sayesinde kediniz istediği o huzuru ve konforu bulacaktır. Çamaşır makinesinde yıkanarak kolayca temizlenebilen kedi evi minderi, evin her noktasına kolaylıkla yerleştirilebilir. Özellikle kedinizin vakit geçirmekten hoşlandığı kalorifer peteğine yakın alanlarda veya sizin belirleyeceğiniz bir noktaya kolaylıkla taşınabilir. Kedi minderleri birçok seçeneğiyle her ihtiyaca cevap verir. Isıtmalı kedi yatağı bunlardan biridir. Kedinizin kendi sıcaklığını muhafaza edip geri kedinize veren sistemi sayesinde özellikle kış mevsiminde ekstra konfor sağlar.  Minderi evinizin içinde kullanabileceğiniz gibi kedi evi içerisinde de kullanabilirsiniz. Kedi evi minderi olarak da ihtiyaç halinde kedi evinin içerisine yerleştirebilirsiniz. Her ihtiyacı karşılayan kedi minderleri aynı zamanda tırmalama ihtiyacına da cevap verir. Doğaları gereği pençelerini keskin tutmak isteyen kediler için kedi tırmalama minderi bulunur. Bu ürün sayesinde evinizin eşyaları koruma altına alınır. 

Minderi ister kedi evi içerisinde ister kalorifer peteği üzerinde isterseniz de evin herhangi bir yerinde kullanabilirsiniz.  Nereye koyacağınız noktasında kararsızsanız kedinizin hareketlerini inceleyin. En çok nerede vakit geçiriyorsa kedi minderi yatağını oraya koyarak kullanabilirsiniz. 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR